WEEKEND SZTUK (OPTY)MISTYCZNYCH 2-4 grudnia

Zapraszamy na pierwszy Weekend Sztuk (Opty)mistycznych. Pokażemy (opty)mistyczne spektakle oraz nauczymy, jak pisać sztuki.

PIĄTEK, 2 grudnia, 17:00-21:00
warsztaty dramatopisarskie z Arturem Pałygą (zapisy:info@oko.com.pl)

SOBOTA, 3 grudnia,

11:00-18:00 warsztaty dramatopisarskie,

19:00
„Dziadek” spektakl Adama Walnego – wstęp wolny

NIEDZIELA 4 grudnia

12:00-17:00
warsztaty dramatopisarskie

18:00
„Satana” – spektakl na podstawie „Doktora Faustusa” Tomasza Manna – reż. Otton Miedziewski, wyk. Marcin Bortkiewicz – wstęp wolny.

O spektaklach

„DZIADEK”, wyk. Adam Walny, gitara: Jacek Zięba

„Dziadek” to spektakl oparty na autentycznych notatkach dziadka Adama Walnego, w których radość z prostych czynności życiowych jak zbieranie jabłek, sadzenie truskawek przeplata się z trudnymi doświadczeniami życia: choroba, śmierć bliskich, etc. Spektakl jest retrospekcją, zaczyna się w dniu pogrzebu tytułowego Dziadka a kończy w dniu narodzin jego wnuka. Przyjaźń i wzajemne podpatrywanie siebie Dziadka i Wnuka (lalki i lalkarza) są osią dramaturgiczną całego spektaklu. Dziadek wprowadza Wnuczka w życie, uczy wartości. Spektakl do opowiedzenia historii życia używa parowozu i przedmiotów trickowych, które na oczach widza zmieniają swą funkcję.

Sobota, 3 grudnia, g.19.00, wstęp wolny.

„SATANA”, wg „Doktora Faustusa” Tomasza Manna, reż. Stanisław Otton Miedziewski, adaptacja i wykonanie: Marcin Bortkiewicz.

Z powieści Manna uznawanej przez badaczy za metaforę historii Niemiec, Marcina Bortkiewicza zainteresował przede wszystkim motyw sprzeczności związanych z twórczością oraz koszty, jakie musiał ponieść główny bohater, aby stworzyć dzieło nieśmiertelne. W jego interpretacji „Doktor Faustus” staje się uniwersalną metaforą wyborów, z jakimi musi się zmierzyć twórca, żeby sprostać swojemu powołaniu.

niedziela, 4 grudnia. g.18.00, wstęp wolny.

O warsztatach

„Proponuję pisanie, jako terapię. Ta niedoceniana, terapeutyczna funkcja pisania dziś być może jest jedną z najistotniejszych, jeśli nie NAJistotniejszą. Pisanie jest terapią indywidualną i terapią społeczną. Szczególnie pisanie dla teatru. Piszący to pacjenci i terapeuci w jednym. Każda terapia jest z gruntu optymistyczna, gdyż w ten czy inny sposób, indywidualnie bądź globalnie zakłada przejście z gorszego stanu w lepszy. Jak to na terapii bywa, będziemy opowiadać sobie historie, poznawać się, poznawać nawzajem swoje historie. Będziemy próbować je odgrywać i wreszcie, inspirując się nimi, dokonywać terapeutycznego aktu pisania. Hasłem warsztatów jest, niczym u Woltera, optymizm. Zapraszam radośnie!”
Artur Pałyga

Sztuki zaczęte w czasie warsztatów wezmą udział w konkursie na sztukę optymistyczną. Zwycięskie teksty zostaną pokazane na Festiwalu Sztuk Optymistycznych w listopadzie 2012.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia (dane kontaktowe, kilka słów o sobie) prosimy przesyłać na adres: info@oko.com.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „WEEKEND SZTUK (OPTY)MISTYCZNYCH 2-4 grudnia

  1. WErty pisze:

    Brawo dla instytucji kultury, która kradnie zdjęcia i uważa że prawa autorskie to gówno. Bądźcie pewni ze napiszę o tym na swoim blogu i zrobię wam w mieście taką antyreklamę, że pożałujecie.

    WSTYD!

  2. marcin pisze:

    Mam małe pytanie.. dlaczego dom kultury używa zdjęć niezgodnie z prawem ? Czyż takie instytucje nie powinny promować przeciwnego zachowania ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s