V Brombolandia 2011

V OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TWÓRCZOŚCI

DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „BROMBOLANDIA” 2011

pod patronatem Macieja Wojtyszki

Finał Festiwalu „Brombolandia” 2011 będzie miał miejsce w DK Rakowiec w grudniu. Sam Festiwal ruszył już we wrześniu – w momencie ogłoszenia konkursów (literackiego i teatralnego). Od samego początku istnienia imprezy, tj. od 2007 r., stwarzaliśmy naszym odbiorcom okazję do indywidualnego spotkania z dziecięcą i młodzieżową literaturą współczesną. 

W ramach „Brombolandii” ogłaszamy ogólnopolskie konkursy odwołujące się do literatury polskiej.
W bieżącej, V edycji, jest to adresowany do młodzieży gimnazjalnej oraz do licealistów Konkurs Literacki na opowiadanie lub wiersz. Zgłoszenia można było przesyłać do 26 października (Konkurs Literacki) oraz do 20 listopada (Konkurs Teatralny). 

Konkurs Teatralny „Scena 21” na inscenizację sztuki dla dzieci i młodzieży współczesnego polskiego autora jest szczególnie wart uwagi, ponieważ przeglądy przedstawień realizowanych przez tak młode zespoły należą w Polsce do rzadkości. Na naszej scenie podczas 3 dni przeglądu występują grupy teatralne w wieku od 7 do 19 lat, wśród których co roku odkrywamy perełki sztuki teatralnej i utalentowanych młodych artystów.

UWAGA! Ze względu na bardzo małą liczbę zgłoszeń do Konkursu Teatralnego w tym roku rezygnujemy z formuły przeglądu i konkursu. Z grupami, które zgłosiły przedstawienia, skontaktujemy się w pierwszym kwartale 2012 r. – planujemy zrealizować przegląd na wiosnę.

Natomiast wyniki Konkursu Literackiego jury (w składzie: Joanna Mueller, Maciej Woźniak, Bohdan Sławiński) ogłosi 6 grudnia 2011 r. Listę nagrodzonych opublikujemy na naszej stronie www wieczorem 6 grudnia, po zakończeniu obrad jurorów. Wszystkich laureatów powiadomimy telefonicznie o nagrodzie oraz terminie jej wręczenia. Na Konkurs Literacki napłynęły 84 zgłoszenia w kategorii Liceum oraz 131 zgłoszeń w kategorii Gimnazjum.

W 2011 r. patronat honorowy nad Brombolandią objęła Polska Sekcja IBBY. Patroni medialni: kwartalnik „Ryms”, „Bluszczyk”, „Świerszczyk”, Miasto Dzieci, Republika Dzieci. Magazyn Internetowy dla Rodziców, Qulturka.pl, Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Przyjaciele: Bromba.pl.

Dodatkowe informacje: joanna.wojdowicz@oko.com.pl.

Regulamin Konkursu Literackiego 2011

Regulamin Konkursu Teatralnego 2011

Karta zgłoszeniowa – KONKURS LITERACKI

Karta zgłoszeniowa – KONKURS TEATRALNY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s