Piękny Piątek dla plus minus Pięćdziesiątek

Piękny Piątek to projekt autorstwa Grażyny Rowińskiej, kierowniczki Klubu Seniora w Domu Kultury Rakowiec. Adresowany jest do grupy ±50, ale na każde kolejne wydarzenie w tym cyklu zapraszamy, rzecz jasna, wszystkich zainteresowanych naszym programem.

Piękny Piątek od pierwszego koncertu cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, Sala Widowiskowa pęka w szwach, a bilety schodzą na pniu… Zapraszamy przede wszystkim dojrzałego widza, który chciałby z nami pięknie i kulturalnie odpocząć. Bilety 16 zł, emeryci i renciści – 8 zł. Zaczynamy o godz. 17.00.

Przed nami:

28 lutego 2014, piątek, godz. 17.00 Piękny Piątek dla +- Pięćdziesiątek

Wystąpi Barbara Rybałtowska z programem Próba u Poli Negri – sztuka muzyczna w dwóch aktach.
Barwna opowieść o życiu wielkiej legendy kina – Poli Negri. Akcja rozgrywa się w domu artystki w San Antonio, kiedy, w trakcie próby recitalu z filmowymi przebojami, dzwoni dziennikarz z Polski z prośbą o wywiad. Wywołuje to lawinę wspomnień – aktorka na nowo przeżywa historię swego życia. W sztuce wykorzystano nagrane w latach trzydziestych piosenki z polskimi tekstami Barbary Rybałtowskiej.
wstęp dla emerytów i rencistów 8 zł, bilet normalny 16 zł

pola1_poster

Odbyły się już:

 • 6 grudnia (piątek) godz. 17.00 koncert „Piękny Piątek dla plus minus Pięćdziesiątek”: “Na pierwszy Znak… historia o Hance Ordonównie i jej czasach”. Wystąpi Anna Przybysz z zespołem Triodeon (Jarek Kutera, Jacek Przybysz).

Wstęp dla Seniora 8 zł, bilet normalny 16 zł.

Bohaterką muzycznego spektaklu Na pierwszy znak jest Ania Przybysz, która wciela się w rolę niezapomnianej Hanki Ordonówny. Twórczość pieśniarska i kabaretowa Ordonki, dla której tworzyli m.in. Julian Tuwim i Adam Asnyk, przywołuje wspomnienia oraz obrazy z przeszłości. Zainspirowana barwną historią jej życia i twórczości, dzięki swej nietuzinkowej osobowości Ania Przybysz tworzy na scenie spójny i bardzo prawdziwy obraz czasu tamtych lat.
Muzyczno-sentymentalna podróż z nutą przedwojennej nostalgii, wprowadzi słuchaczy w wyjątkowy nastrój, który publiczność może współtworzyć dzięki wyświetlanym z projektora w trakcie trwania recitalu tekstom wykonywanych piosenek. Wspólne intonowanie refrenów integruje uczestników wieczoru, którzy swoim spontanicznym zaangażowaniem uruchamiają na co dzień nieużywane talenty wokalne, poczucie humoru, a nawet umiejętności taneczne.
Opowiadana przez Anię historia skłania do refleksji, a nawet tęsknoty za światem, którego już nie ma, światem między-wojennej Polski, z jej wyjątkowym systemem wartości i artystyczną atmosferą. Wieczór z Triodeonem pozostanie na długo w pamięci widzów.
To Rozrywka, Edukacja, Wzruszenia… i Humor.

 • 8 listopada (piątek) godz. 17.00 koncert „Piękny Piątek dla plus minus Pięćdziesiątek”. W programie „Opowieści Szeherezady” wywodzące się z tradycji i kultury Bliskiego Wschodu w oprawie muzycznej i tanecznej. Opowieści od wieków snute w łaźniach i kawiarniach, w pałacach władców i na targach w krainach Orientu – Baśnie 1001 nocy, niewiarygodne przygody Hodży Nasredina, niezwykłe dzieje pewnej pięknej szaty. Opowieści przeplatane piosenkami z Turcji, Grecji i Macedonii i pokazami tańca w wykonaniu niesamowitej Magdaleny Niernsee. Wystąpili: Jarosław Kaczmarek, Magdalena Niernsee, Marcin Zadronecki.
 • 27 września (piątek) godz. 17.00 koncert „Piękny Piątek dla plus minus Pięćdziesiątek”: Stanisław Górka w programie pt. „Och, Panie, Panowie”.
 • 17 maja (piątek), godz. 17.00 Piękny Piątek dla plus minus pięćdziesiątek. “Piosenki Anny German i inne”  to koncert Krystyny Sulżyckiej – absolwentki Akademii Muzycznej w Wilnie, laureatki festiwali piosenki w Polsce. W repertuarze m.in.: piosenki Anny German, pieśni Bułata Okudżawy, romanse rosyjskie, poezja Mariny Cwietajewej.
 • 8 marca (piątek), godz. 17.00, Piękny Piątek dla plus minus Pięćdziesiątek, Recital Marka Ravskiego z akompaniamentem Marcina Mazurka (piano)

“Od miłości nikt się nie wykręci”  to recital Marka Ravskiego z najpiękniejszymi piosenkami o miłości, takimi jak: “To ostatnia niedziela”, “Całuję twoją dłoń madame”, piosenki Edith Piaf i wiele innych.

MAREK RAVSKI – wokalista, aktor, nauczyciel emisji głosu i śpiewu, ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie wydział Wokalno-Aktorski oraz studia wokalne u takich profesorów jak: Edmund Kossowski, Jerzy Artysz, Michał Szopski.

 • 25 stycznia, piątek, godz. 17.00, Piękny Piątek dla plus minus Pięćdziesiątek. Koncert sopranistki Edyty Ciechomskiej poprzedzony występem Mirażu i GONGU.
 • PIĘKNY PIĄTEK 14 grudnia, spektakl muzyczno-taneczny „Świat Tanga”
  w klimacie Tanga Argentyńskiego w wykonaniu zespołu Machowska
  & Kopietz DUO.

Skład: Piotr Kopietz – bandoneon, akordina, narracja; Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian; gościnnie: Monika i Przemysław Mielcarkowie – pokaz tanga argentyńskiego.
Spektakl utrzymany jest w konwencji historii tanga argentyńskiego w okresie od jego początków (ok. 1850 rok) do czasów współczesnych. Zaprezentowane zostaną Klasyczne Tanga Argentyńskie (tanga, milongi, tango-walce) w aranżacjach oraz Tango Nuevo Astora Piazzolli.
Całość zobrazuje pokaz tanga argentyńskiego w wykonaniu profesjonalnych tancerzy.
W programie m.in.: A. Piazzolla – Oblivion; A. Piazzolla – Libertango; M. Rodriguez – La Cumparsita; A. Villoldo – El choclo; A. Stampone – Mi Amigo Cholo.

 • PIĘKNY PIĄTEK 23 listopada, spektakl pt. Buntownicy w reżyserii Aleksandra Derkaczewa

Aktorzy: Halina Jabłonowska, Wiktor Skowroński, Roman Dłużewski, Agata Rybak.
Bilety: normalny 10 zł, emeryci i renciści – 5 zł.

PIĘKNY PIĄTEK 19 października 2012 r.

 • Koncert    „akordeoNOWA Podróż Muzyczna” w wykonaniu  Warszawskiego Duetu Akordeonowego w składzie: Jacek Małachowski – akordeon, Piotr Kopietz – akordeon, akordina.

Koncert o bogatej różnorodności programowej zarówno w klimacie, jak i w formie oraz brzmieniu. Wykorzystując niezwykłe możliwości techniczne i dźwiękowe akordeonów  koncertowych, a także swój kunszt artystyczny, muzycy przenoszą słuchacza w nieograniczoną  przestrzeń i głębię muzyczną prezentowanych utworów. W programie m.in. kompozycje: A. Chaczaturiana,  W. Zołotariewa, J.S. Bacha,  A. Piazzolli,  R. Galliano oraz aranżacje inspirowane muzyką bałkańską i żydowską jak też francuskie walce musette.
Bilety: normalny 10 zł, emeryci i renciści – 5 zł.

PIĘKNY PIĄTEK 21 września 2012 r.

 • koncert Iwa Orłowskiego „Bo to jest miłość…”

Recital wybitnego tenora, charyzmatycznego solisty scen muzycznych i aktora o ujmującej osobowości przy akompaniamencie fortepianu – repertuar operetkowo-musicalowy oraz światowe przeboje m.in. z repertuaru Josha Grobana, Edith Piaff.

PIĘKNY PIĄTEK 20 stycznia 2012 r.

 • recital jednego z czołowych saksofonistów polskich, Piotra Cieślikowskiego – standardy jazzowe z okresu międzywojennego;
 • spektakl literacko-satyryczno-kabaretowy „Nic nowego pod słońcem” w wykonaniu Sławomira Hollanda.

PIĘKNY PIĄTEK 24 lutego 2012 r.

 • koncert Aleksandra Evseeva – solisty Chóru Aleksandrowa.
  Aleksander Evseev to solista Chóru Aleksandrowa, tenor z Ukrainy. Występował w Kanadzie, Francji, Rosji, na Ukrainie, od 3 miesięcy w Polsce. Na koncercie usłyszeliśmy piosenki i ballady rosyjskie, ukraińskie i polskie.

PIĘKNY PIĄTEK 16 marca 2012

 • „Igraszki 50-latków” A’la Kabaret, reż.: Ala Makówka.
  Dojrzali ludzie. Zabawne teksty. Zawiłe relacje. Trochę satyry i dużo erotyzmu. Co wyniknie z „Igraszek 50-latków”? Przyjdź i przekonaj się sam.
PIĘKNY PIĄTEK 13 kwietnia 2012
 • Koncert Adama DennisonaWędrówki w przestrzeń (nie)znaną”.
  Wyjątkowy koncert poezji śpiewanej w wykonaniu muzyka, poety, kompozytora i historyka literatury Adama Dennisona. Artysta w charakterystyczny dla siebie sposób ukazuje wielowymiarowość ludzkich wędrówek, śpiewając i recytując teksty wybitnych polskich poetów, m.in. Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Bolesława Leśmiana, Kazimierza Wierzyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. http://www.dennison.pl/


PIĘKNY PIĄTEK 11 maja 2012

 • „Kalina!” – koncert złożony z piosenek, które wykonywała nieoceniona Kalina Jędrusik, przygotowany przez słuchaczy Studia Wokalnego im. J. Wasowskiego. Usłyszeliśmy m.in. piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory „Bo we mnie jest seks” czy  „SOS”. Reżyseria Maciejka Mazan, akompaniament Grzegorz Karaś.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

fot. Jacek Kowalczyk

Bilety i informacja: info@oko.com.pl, tel. 22 823 66 97 lub 510 124 434.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s