TANIEC

TANIEC DLA DZIECI z elementami rytmiki

Ćwiczenia i zabawy taneczne uczą prawidłowej postawy ciała oraz pozytywnie wpływają na kształtowanie ładnej sylwetki. Zajęcia mają na celu przygotowanie najmłodszych do wejścia w magiczny świat tańca. Poprzez opowieści ruchowe, elementy rytmiki, ćwiczenia koordynacyjne i ogólnousprawniające, dzieci rozwiną swoją wyobraźnię
i pamięć, a także wzmocnią ciało i poprawią gibkość. Artysta wszechstronny powinien mieć dobrą dykcję, dlatego w programie znajdują się elementy ćwiczeń logopedycznych. Uczestnicy nauczą się podstawowych kroków i pozycji baletowych, dzięki czemu poprawią swoją koordynację ruchową.

Uczestnicy: 4 – 7 lat
Terminy: poniedziałki, godz. 17.00 – 18.00

Koszt: 80 zł/m-c

Instruktor – Weronika Cendijn www

Weronika Cendijn jest absolwentką Polskiej Akademii Sportu i tancerką z wieloletnim doświadczeniem. Umiejętności taneczno-aktroskie doskonaliła m.in. w Teatrze Muzycznym Roma i Teatrze Wielkim pod okiem wybitnych postaci polskiej sceny teatralnej. Aktualnie swoją pasję kontynuuje w Teatrze Tańca, z którym zdobywa nagrody w kraju i za granicą.
Weronika, jako certyfikowany animator zabaw dla dzieci, zajmuje się współpracą przy organizacji festiwali i imprez urodzinowych dla najmłodszych. Dzięki temu na prowadzonych przez nią zajęciach dzieci będą miały okazję uczestniczyć w licznych grach animacyjnych i zabawach z chustą Klanza.

Czas na swing

Zajęcia taneczne dla dorosłych

Zajęcia skierowane są do wszystkich pełnoletnich (nie ma górnej granicy wieku) osób pragnących nauczyć sie tańca w parze. Uczestnicy poznają podstawy tańca Lindy Hop, Jitterbug i Charleston.  Głównym założeniem zajęć jest pokazanie jak można bawić się na potańcówkach przy prawdziwym nowoorleańskim jazzie.

Zgłoszenia przyjmowane pod adresem weronika@shimsham.plW tytule prosimy wpisywać „Czas na swing 2014”. Zajęcia od 8 IX 2014!

W Domu Kultury „Rakowiec” proponujemy kursy na dwóch poziomach zaawansowania:

Poniedziałki
Grupa solo (nowość! – od 3 XI 2014)
godz. 19.45 – 21.15

Grupa początkująca +
godz. 18:00 – 19:30

Czwartki
Grupa średnio zaawansowana
godz. 18:30 – 20:00

Koszt: 90 zł od osoby (cztery spotkania w miesiącu)

Uczestnicy: 18+

Instruktorzy:
Weronika Kowalska i Michał Kwiatkowski (www.shimsham.pl) to para taneczna z wieloletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami. Jako tancerze wykazują się ogromną dbałością o szczegóły i staraniami, by ich ruch w pełni oddawał charakter muzyki. Starają się by w ich wykonaniu taniec był przyjemny zarówno dla nich, jak i dla widza, wplatając w choreografie charakterystyczne dla Lindy Hop elementy akrobatyczne.

Do tej pory, poza Lindy Hop’em, zajmowali się takimi technikami tanecznymi jak Rock and Roll, West Coast Swing i Boogie Woogie. Od 2010 roku aktywnie uczestniczą w międzynarodowych warsztatach Lindy Hop, podczas których czerpią wiedzę o tańcu i metodyce jego nauczania od najlepszych instruktorów na świecie. Pragną zarażać innych miłością do muzyki i tańców swingowych nie tylko poprzez prowadzenie zajęć, ale aktywną promocję i udział w wydarzeniach takich, jak warsztaty, koncerty, pokazy.

Michał i Weronika, jako nauczyciele, starają się rozwijać w każdym jego własny potencjał i styl. Najważniejsze dla nich jest zrozumienie w parze i pogłębianie umiejętności „lead and follow” tak charakterystycznej dla Lindy Hop. Wychodzą z założenia, że taniec ma być wygodny i dawać radość, a zdobyte na zajęciach umiejętności mają pozwalać na swobodną i przyjemną zabawę podczas klimatycznych potańcówek.

dragon 3

Słowo o lindy hop
Lindy Hop to jeden z rodziny tańców swingowych, którego początki szacuje się na lata 20. i 30. XX wieku. Powstał w kręgach afroamerykańskich, w nowojorskim Harlemie i jest ściśle powiązany z Charlestonem, Jitterbug’iem, Balboa czy tzw. vintage Jazzem. Jego główną zaletą jest „socjalny” charakter, co oznacza, że Lindy Hop tańczony jest przede wszystkim na potańcówkach, nie zaś wyłącznie jako taniec turniejowy. Wykreowany przez ludzi spracowanych, a przy tym kochających jazz i muzykę swingową. Wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości.

koleczko-shim-sham2

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s