Swing dla dorosłych/ ShimSham

Czas na swing

Zajęcia taneczne dla dorosłych

Zajęcia skierowane są do wszystkich pełnoletnich (nie ma górnej granicy wieku) osób pragnących nauczyć się tańca w parze. Uczestnicy poznają podstawy tańca Lindy Hop, Jitterbug i Charleston.  Głównym założeniem zajęć jest pokazanie jak można bawić się na potańcówkach przy prawdziwym nowoorleańskim jazzie.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem weronika@shimsham.plW tytule prosimy wpisywać „Czas na swing 2014”.

W Domu Kultury „Rakowiec” proponujemy kursy na dwóch poziomach zaawansowania:

Poniedziałki
Grupa solo (nowość! – od 3 listopada 2014)
godz. 19.45 – 21.15

Grupa początkująca +
godz. 18:00 – 19:30

Czwartki
Grupa średnio zaawansowana
godz. 18:30 – 20:00

Koszt: 90 zł od osoby (cztery spotkania w miesiącu)

Uczestnicy: 18+

Instruktorzy:
Weronika Kowalska i Michał Kwiatkowski (www.shimsham.pl) to para taneczna z wieloletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami. Jako tancerze wykazują się ogromną dbałością o szczegóły i staraniami, by ich ruch w pełni oddawał charakter muzyki. Starają się by w ich wykonaniu taniec był przyjemny zarówno dla nich, jak i dla widza, wplatając w choreografie charakterystyczne dla Lindy Hop elementy akrobatyczne.

Do tej pory, poza Lindy Hop’em, zajmowali się takimi technikami tanecznymi jak Rock and Roll, West Coast Swing i Boogie Woogie. Od 2010 roku aktywnie uczestniczą w międzynarodowych warsztatach Lindy Hop, podczas których czerpią wiedzę o tańcu i metodyce jego nauczania od najlepszych instruktorów na świecie. Pragną zarażać innych miłością do muzyki i tańców swingowych nie tylko poprzez prowadzenie zajęć, ale aktywną promocję i udział w wydarzeniach takich, jak warsztaty, koncerty, pokazy.

Michał i Weronika, jako nauczyciele, starają się rozwijać w każdym jego własny potencjał i styl. Najważniejsze dla nich jest zrozumienie w parze i pogłębianie umiejętności „lead and follow” tak charakterystycznej dla Lindy Hop. Wychodzą z założenia, że taniec ma być wygodny i dawać radość, a zdobyte na zajęciach umiejętności mają pozwalać na swobodną i przyjemną zabawę podczas klimatycznych potańcówek.

dragon 3

Słowo o lindy hop
Lindy Hop to jeden z rodziny tańców swingowych, którego początki szacuje się na lata 20. i 30. XX wieku. Powstał w kręgach afroamerykańskich, w nowojorskim Harlemie i jest ściśle powiązany z Charlestonem, Jitterbug’iem, Balboa czy tzw. vintage Jazzem. Jego główną zaletą jest „socjalny” charakter, co oznacza, że Lindy Hop tańczony jest przede wszystkim na potańcówkach, nie zaś wyłącznie jako taniec turniejowy. Wykreowany przez ludzi spracowanych, a przy tym kochających jazz i muzykę swingową. Wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości.

koleczko-shim-sham2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s